Dřeviny a jejich třídění

Dřeviny a jejich třídění 

Omrzely Vás už napodobeniny dřeva jako jsou třeba plovoucí podlahy z laminátu či PVC. Tak i proto v naší nabídce najdete dřevěnné masivní podlahy v podobě parket od Českého výrobce který již má v oboru zpracování dřeva dlouholetou tradici. Jsou také věci které by jste měli vědět než si vyberete ty správné parkety právě k Vám domů, kanceláře apod.

Dřevěné vlysy nebo také parkety se vyrábí již spousty let a co se týče třeba dubu, tak ten si se svým vzhledem v našich domácnostech našel již spoutu spokojených zákazníků. Na naše poměry je to dostatečně tvrdá dřevina oproti buku je objemově a tvarově stálá. Dřevěná podlaha je i odolnější pro běžné užití. Setkáme se s ní nejen v domácnostech, ale také v kancelářích, obchodech a třeba také v barech a restauracích. Jako výhodu můžeme u masivní podlahy považovat i to, že když se opotřebí tak si nemusíte nechat vyměnit celou podlahu za novou, ale jen si jí necháte obrousit, vytmelit a znovu nalakovat (naše firma výhradně lakuje ve dvou vrstvách lakem určeným pro vysokou zátěž a kyselinou vytvrzujícím), při použití správného laku a údržby se podlaha nemusí renovovat třeba i jednu generaci.

Jistě jste se také nejen u nás setkali s tím, že jsou vlysy rozdělené podle třídění jakosti. S takovými dotazy se setkáváme stále a to by jsme Vám také rádi přiblížili právě takto.

Dubové vlysy a jejich jakostní třídění dle ČSN EN 13226

Jasanové vlysy a jejich jakostní třídění dle ČSN EN 13226

 

V normách jste se nesetkali se IV. třídou jakosti. Tu totiž již norma neupravuje, ale můžeme Vám říct že to je materiál, který obsahuje již hodně suků a jsou tam také možné známky po červotoči jak na rubové tak i lícové straně. Prakticky je to znát i na velmi nízké ceně, která odpovídá kvalitě výrobku

Dále máme také pro Vás dispozici Brinellovu stupnici tvrdosti, která je seřazena od nejměkčího materiálu po ten, na našem trhu nabízený, nejtvdší.