Přírodní linoleum

Přírodní linoleum

Skrz na skrz přírodní materiál, který obsahuje lněné oleje, korkovou drť a to vše drží pohromadě jutová síť. Svou oblíbeností v současné době boří žebříčky podlahových hitparád. Díky svémému ojedinělý designu se dobře hodí do moderních interiérů i domácností. Složení linolea zabraňuje tvoření a množení bakterií a mikroorganismů na jeho povrchu. Je více než vhodné pro lékařská zařízení a prostory s vysokými nároky na bezprašné prostředí. V naší nabídce můžete najít buď Marmoleum®od splečnosti Forbo nebo Přírodní linoleum od společnosti Tarkett, které je opatřeno povrchovou úpravou PUR, čímž je jeho údržba ještě jednodušší.

Před pokládkou je třeba věnovat velkou pozornost podkladu, na který budeme linoleum pokládat. Podklad musí být suchý, pevný a rovný. I ta nejmenší nerovnost bude na povrchu velice patrná.

Marmoleum® nebo odborně řečeno Přírodní linoleum se nabízí v několika tloušťkách pro různé oblasti použití.
 

Přírodní linoleum
Linoleum xf    
Přírodní linoleum
Marmoleum®
 
 
 

 

 

Jistě jste si všimli, že u přírodního linolea se vyskytuje několik typů porchové úpravy. Abyste nemuseli ztrácet čas "googlením", co to teda vlastně to LPX anebo Topshield je, popíšeme Vám jejich charakteristiku. V případě výrobce Armstrong DLW se můžeme setkat se dvěma typy povrchové úpravy - LPX a PUR:

  • LPX - vrstva na bázi vodo-akrylátové disperze. Tato úprava je snadno renovovatelná a její chemická i mechanická odolnost plně vyhovuje požadavkům bytové zátěže.
  • PUR - velmi známá ochranná vrstva, se kterou se setkáváme i u většiny vinylových podlahových krytin. Jedná se o polyuretanový syntetický film, který podlahu ochrání i v komerčních či průmyslových objektech. Pozor! U vinylových podlah však stále dbejme na číslo zátěžové třídy, protože, i když je podlaha opatřena PUR vrstvou, nemusí díky své síle a síle nášlapné vrstvy splňovat požadavky objektové či průmyslové zátěže. Vždy se poraďte se svým prodejcem či podlahářem.
  • Topshield - dvojitá ochranná vrstva na vodní bázi, která je plně renovovatelná. Odolnost není nijak vysoká, ale pro bytové podmínky stačí. S povrchovou úpravou se setkáváme u Marmolea (přírodního linoleum od společnosti Forbo).
  • XF a XF2 -  je ochranná vrstva s tvrdými částečkami s polymerní hmotou z polyuretanových pryskyřic, se kterou se setkáváme u přírodního linolea od společnosti Tarkett. Dobře poslouží jak v bytových tak i komerčních objektech.

 

Co je to Linoleum?

Samozřejmostí je, že v případě Vašeho zájmu, Vám zajistíme dovoz, montáž nebo pokládku podlahy do Vámi zvolených prostor.

Seznam produktů


Nevíte si s něčím rady?

Potřebujete poradit s výběrem podlahy?

Nenašli jste u nás Vámi hledané zboží? Neznamená to, že ho nemáme.
Kontaktujte nás a my Vám obratem pošleme tu nejlepší možnou nabídku.

Chcete si vzorky podlah přímo prohédnout v našem parketovém / podlahovém studiu?

Vyplňte tento formulář a do druhého pracovního dne Vás budeme kontaktovat.

@
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Lino Praha s.r.o.
Ortenovo náměstí 29, Praha 7
linopraha@gmail.com
(+420)  775 368 108