Dřeviny a jejich třídění

Dřeviny a jejich třídění 

Omrzely Vás už napodobeniny dřeva jako jsou třeba plovoucí podlahy z laminátu či PVC. Tak i proto v naší nabídce najdete dřevěnné masivní podlahy v podobě parket od Českého výrobce který již má v oboru zpracování dřeva dlouholetou tradici. Jsou také věci které by jste měli vědět než si vyberete ty správné parkety právě k Vám domů, kanceláře apod.

Dřevěné vlysy nebo také parkety se vyrábí již spousty let a co se týče třeba dubu, tak ten si se svým vzhledem v našich domácnostech našel již spoutu spokojených zákazníků. Na naše poměry je to dostatečně tvrdá dřevina oproti buku je objemově a tvarově stálá. Dřevěná podlaha je i odolnější pro běžné užití. Setkáme se s ní nejen v domácnostech, ale také v kancelářích, obchodech a třeba také v barech a restauracích. Jako výhodu můžeme u masivní podlahy považovat i to, že když se opotřebí tak si nemusíte nechat vyměnit celou podlahu za novou, ale jen si jí necháte obrousit, vytmelit a znovu nalakovat (naše firma výhradně lakuje ve dvou vrstvách lakem určeným pro vysokou zátěž a kyselinou vytvrzujícím), při použití správného laku a údržby se podlaha nemusí renovovat třeba i jednu generaci.

Jistě jste se také nejen u nás setkali s tím, že jsou vlysy rozdělené podle třídění jakosti. S takovými dotazy se setkáváme stále a to by jsme Vám také rádi přiblížili právě takto.

Dubové vlysy a jejich jakostní třídění dle ČSN EN 13226

Jasanové vlysy a jejich jakostní třídění dle ČSN EN 13226

 

V normách jste se nesetkali se IV. třídou jakosti. Tu totiž již norma neupravuje, ale můžeme Vám říct že to je materiál, který obsahuje již hodně suků a jsou tam také možné známky po červotoči jak na rubové tak i lícové straně. Prakticky je to znát i na velmi nízké ceně, která odpovídá kvalitě výrobku

Dále máme také pro Vás dispozici Brinellovu stupnici tvrdosti, která je seřazena od nejměkčího materiálu po ten, na našem trhu nabízený, nejtvdší.

 

 


Nevíte si s něčím rady?

Potřebujete poradit s výběrem podlahy?

Nenašli jste u nás Vámi hledané zboží? Neznamená to, že ho nemáme.
Kontaktujte nás a my Vám obratem pošleme tu nejlepší možnou nabídku.

Chcete si vzorky podlah přímo prohédnout v našem parketovém / podlahovém studiu?

Vyplňte tento formulář a do druhého pracovního dne Vás budeme kontaktovat.

@
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Lino Praha s.r.o.
Ortenovo náměstí 29, Praha 7
linopraha@gmail.com
(+420)  775 368 108