Vyhněte se chybám při zařizování ložnice


Ložnice slouží k regeneraci a odpočinku. Jedná se tedy o místnost, kde je náš komfort nejvyšší prioritou. Proto je třeba přemýšlet nad tím, jak si tuto vaši oázu klidu zařídíte. Poradíme vám triky, pomocí kterých vytvoříte pohodlný, útulný a nadčasový interiér.

 

Přeplněný prostor

Ložnice slouží především ke spánku. Nestěhujte sem tedy šatní skříně, psací, stoly, počítače ani televizory a nedělejte z ní něco, co není – pracovnu, obývací pokoj nebo dokonce skladiště.Snažte se ponechat jí vzdušnost. Z nábytku by tady ale rozhodně neměly chybět noční stolky, které poslouží k odložení nejrůznějších věcí, co potřebujete mít neustále po ruce.

 

Nízká postel

Dominantou je samozřejmě manželská postel. Protože tady trávíte třetinu života, najděte variantu, která bude přesně odpovídat vašim požadavkům. K oblíbeným artiklům patří především postel z masivu – dřevo jakožto přírodní materiál má totiž své nezaměnitelné kouzlo. Vypadá nadčasově, vyniká pevnou a stabilní konstrukcí a vydrží vám dlouhá léta. Odborníci doporučují volit postel s vyšší ložní plochou. Nejen, že se z ní lépe vstává, ale čím výš od podlahy uléháte, tím se zlepšuje kvalita vzduchu, který dýcháte. U země se totiž drží prach.

 

Nevyhovující matrace

Podcenit nelze ani výběr kvalitní matrace. Obzvlášť v případě manželské postele to ale není jen tak. Každý z partnerů má totiž odlišné nároky na spánek a vyhovuje mu jiný systém ležení. Někdo raději uléhá na tvrdší podklad, někdo zase dává přednost měkčí matraci. Volte ji proto s ohledem na individuální požadavky a místo jedné velké pořiďte matrace dvě oddělené, které poskytnou vhodné podmínky pro zdravý a komfortní spánek vám oběma. Nemusíte se bát, že byste zruinovali vaši peněženku, i mezi levnými matracemi lze najít kvalitní kousky.

 

Vzájemná nekompatibilita

Ruku v ruce s výběrem matrace by měl jít také výběr postelového roštu – musí spolu být navzájem kompatibilní. Právě on totiž zodpovídá za optimální rozložení hmotnosti a správné odvětrávání matrace. Pro větší komfort můžete sáhnout po polohovacích roštech, které oceníte například při čtení knihy nebo v případě nemoci při delším pobytu na lůžku.

 

Přírodní materiály

Vsaďte na přírodní materiály. A to se týká nejen postele, ale i podlahy. Ranní vstávání vám může zpříjemnit i taková obyčejná věc jakou je podlahová krytina. Dobrou službu vám prokážou koberce či dřevěné podlahy, které krásně hřejí a jsou příjemné na dotek. Tak, vykouzlete si prostor, kde se budete cítit skvěle!


Nevíte si s něčím rady?

Potřebujete poradit s výběrem podlahy?

Nenašli jste u nás Vámi hledané zboží? Neznamená to, že ho nemáme.
Kontaktujte nás a my Vám obratem pošleme tu nejlepší možnou nabídku.

Chcete si vzorky podlah přímo prohédnout v našem parketovém / podlahovém studiu?

Vyplňte tento formulář a do druhého pracovního dne Vás budeme kontaktovat.

@
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Lino Praha s.r.o.
Ortenovo náměstí 29, Praha 7
linopraha@gmail.com
(+420)  775 368 108