Vinylové podlahy styl, krása a nejnovější módní trendy

Styl, krásu a nejnovější módní trendy spolu s dokonalou praktičností představují vinylové podlahy. Díky svým žádaným vlastnostem získávají stále více příznivců a představují tak ideální volbu při výběru podlahových krytin.

Vinylové podlahy zaujímají již na první pohled svým vzhledem. Jsou dostupné v mnoha rozmanitých dekorech, které kopírují nejnovější módní trendy. Hojně zastoupen je design dřevěných prken či kamenné dlažby. V menší míře jsou pak k dostání ve vzhledu betonu či kovu. Dekor v podobě parket je spíše vzácnou kombinací, nicméně prkenný vzor zůstává u zákazníků hlavním favoritem. Také na první dotek tento druh podlahových krytin překvapí. Autentické niance na povrchu budí dojem, že kráčíme po podlaze z čistě přírodního materiálu.

Nejen, že vinylové podlahy vypadají pěkně, ale jsou ještě navíc velmi praktické. Kromě své pružnosti a odolnosti vůči otlakům, oděru a vodě, lákají zejména na pocitově teplejší dojem. Příjemný je také fakt, že výborně izolují jak teplo, tak i zvuk. „Vinyl obzvláště ten lepený v dílcích nenese oproti laminátovým podlahám kročejový hluk, to znamená, že neduní ani neklape při chůzi. Není navíc opatřen laminací, tudíž nezebe. Podlaze nevadí ani její nerovnoměrné zatížení“ přibližuje výhody podlahář Jiří Rejfek, který se v oboru pohybuje již 20 let a doplňuje, že oproti ostatním podlahovým krytinám je naprosto netečný k vlhkosti a tekutinám, tedy kromě rozpouštědel.

Kutilové ocení zejména jednoduchou a rychlou pokládku. Buď se jednotlivé díly snadno skládají do sebe, v tom případě se jedná o vinylové podlahy se zámkem, nebo se musí podlaha nalepit. Důležité je však upozornit, že povrch musí být před pokládkou zcela rovný a čistý. „V případě pokladu jednotlivých dílů, je dobré zakoupit vždy o jedno balení navíc,“ radí Jiří Rejfek. A to zejména z toho důvodu, že pokud se podlaha v průběhu užívání nějakým způsobem poškodí, je možné vyměnit jen jednotlivé díly. Kromě kutilů si přijdou na své také hospodyňky, které ušetří spoustu práce následnou jednoduchou údržbou.

Pokud porovnáme PVC a vinyl jde prakticky o totéž. Rozdíl pak můžeme spatřit v estetickém měřítku, kdy je většinou u PVC stále znatelný rozdíl mezi imitací a přírodním materiálem. K vinylovým podlahám je možno zakoupit navíc velké množství obvodových lišt v různých tvarech a velikostech.


Nevíte si s něčím rady?

Potřebujete poradit s výběrem podlahy?

Nenašli jste u nás Vámi hledané zboží? Neznamená to, že ho nemáme.
Kontaktujte nás a my Vám obratem pošleme tu nejlepší možnou nabídku.

Chcete si vzorky podlah přímo prohédnout v našem parketovém / podlahovém studiu?

Vyplňte tento formulář a do druhého pracovního dne Vás budeme kontaktovat.

@
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Lino Praha s.r.o.
Ortenovo náměstí 29, Praha 7
linopraha@gmail.com
(+420)  775 368 108