Útulná a pohodlná kuchyně – jak na ni?

Praktická, pohodlná, přehledná a dokonale funkční. Přesně taková by měla být každá moderní kuchyň. Zároveň také musí být útulným místem, kde se budou dobře cítit všichni členové domácnosti. Jak si ji tedy zařídit tak, aby všechno výše zmíněné dokonale splňovala?

 

Začněte tím hlavním

Při zařizování to vezměte od podlahy – doslova. Právě podlahová krytina totiž zabírá největší plochu místnosti. Měla by být pevná, bezpečná a snadno udržovatelná, i tomu nejšikovnějšímu kuchaři občas něco ukápne na zem, něco se vylije nebo vysype. Chybu neuděláte s linoleem či vinylovou podlahou, na popularitě však nabývá i korková podlaha, která nezatěžuje klouby a příjemně hřeje.

 

Dostatek prostoru

Každá kuchyně musí poskytovat dostatek úložného prostoru. Potřebujeme sem totiž uschovat všechno nádobí, koření, dochucovadla, ale i užitečné kuchyňské pomocníky, jako je robot či mixér, kteří nám v mnohém ulehčují práci a šetří náš čas. Zároveň zde musí zbýt i dostatek místa pro pohodlnou přípravu nejrůznějších pokrmů.

 

Udržujte pořádek

Udržujte řád a pořádek. A to nejen tam, kam běžně lidské oko dohlédne, ale i uvnitř skříněk, zásuvek či úložných boxů. Nejen, že ušetříte potřebné centimetry, ale ještě se díky přehlednému uspořádání věcí do různých plechových či skleněných dóz budete snadněji a rychleji orientovat.

 

Zútulňujte

Zútulněte kuchyň pomocí barev – vymalujte zdi, nalepte tapety, vyberte netradiční odstíny kuchyňského nábytku. Jste-li spíše konzervativní a na takové „velké věci“ si příliš netroufáte, pak věřte, že skvělou službu udělají i barevné potahy nebo sedáky na židlích, ubrusy, prostírání, podložky, podtácky. Jejich výhodou je, že jakmile se vám okoukají, jednoduše je vyměníte za jiné a místnost tak dostane zcela novou tvář. Takže si můžete dovolit experimentovat.

 

Drobné detaily

Krása se ukrývá v detailech. I malé bytové doplňky vykouzlí tu správnou atmosféru, která dělá domov domovem. Holé zdi můžete oživit tematickými obrazy či obrázky jídel, citáty nebo recepty, na stůl postavit vázičku s květinami, okno ozdobit záclonami. A váš oblíbený šálek kávy nebo čaje si vychutnejte v krásném porcelánovém hrnku. Vaše pohoda tak bude dokonalá!

 


Nevíte si s něčím rady?

Potřebujete poradit s výběrem podlahy?

Nenašli jste u nás Vámi hledané zboží? Neznamená to, že ho nemáme.
Kontaktujte nás a my Vám obratem pošleme tu nejlepší možnou nabídku.

Chcete si vzorky podlah přímo prohédnout v našem parketovém / podlahovém studiu?

Vyplňte tento formulář a do druhého pracovního dne Vás budeme kontaktovat.

@
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Lino Praha s.r.o.
Ortenovo náměstí 29, Praha 7
linopraha@gmail.com
(+420)  775 368 108