Proměňte svou starou koupelnu

Koupelna bezpochyby patří ke klíčovým místnostem našeho bydlení. Je centrem odpočinku a relaxace, oázou klidu po náročném dni, místem, kde čerpáme nové síly. Pokud se tady však necítíme příjemně, všechny tyto funkce ztrácí. A to je ten nejvyšší čas pustit se do rekonstrukce koupelny. A vezměte to rovně pěkně od podlahy – doslova. Podlaha totiž tvoří nedílnou součást interiéru, významným způsobem utváří celkový dojem. Nabídka podlahových krytin je dnes opravdu rozsáhlá, už dávno neplatí, že do koupelny patří pouze dlažba. Vybírat můžete z nejrůznějších materiálů. Velké oblibě se těší vinylová a laminátová podlaha, popularitu si získávají také přírodní materiály, jako je přírodní linoleum nebo korková podlaha, přestože výrobci použití tohoto typu podlah do koupelen příliš nedoporučují.

 

Jakmile máte podlahu vyřešenou, přichází řada na výběr koupelnového vybavení. Před samotným zařizováním si ujasněte, co vlastně od koupelny očekáváte. Nezapomeňte myslet dopředu, protože jde většinou o rozhodnutí, které děláte na mnoho let – nemůžete ji měnit každý rok, proto se neunáhlujte. Při jejím plánování upřednostněte funkční řešení a nadčasovost. Nejdůležitějším a nepoužívanějším prvkem v koupelně je umyvadlo. To musí být praktické, pohodlné a snadno udržovatelné. Vybírejte takové povrchové úpravy, na nichž nezůstávají usazeniny, umyvadlo tak zůstane dlouho lesklé, čisté a hladké. Vyhněte se nepraktickým tvarům, které sice mohou na první pohled působit moderně, ale pod nimiž se bude držet špína a jejich okolí nepůjde lehce čistit. Doplňte je o vodovodní baterie, které dodají koupelně ten správný šmrnc. Patří k tomu nejnamáhanějšímu vybavení v místnosti, proto upřednostněte kvalitu od ověřených výrobců. Na výběr jsou v nejrůznějších designových provedeních, sladíte-li vanové, sprchové i umyvadlové baterie, dodáte koupelně jednotný ráz. Jen málokdo má dostatečně velkou koupelnu, aby do ní mohl umístit zároveň sprchový kout i vanu. Většina se bude muset rozhodnout pouze pro jedno, záleží nejen na velikosti prostoru, ale také vašem životním stylu a zvycích.

 

Praktické řešení a jistý kompromis představují vanové zástěny. Chybět nesmí koupelnový nábytek, který poskytuje důležité úložné prostory. Opět vybírejte takový, který nejen dobře vypadá, ale je také velmi účelový. Odolat by měl vlhkému prostředí, samozřejmostí je jeho snadná údržba. Praktičtější na úklid jsou závěsné skříňky či nábytek na nožičkách, pod který se při úklidu lehce dostanete.

 

Zvolte si, co vám bude nejvíce vyhovovat a pak už si jen užívejte zasloužené relaxace v nové koupelně.

 

 


Nevíte si s něčím rady?

Potřebujete poradit s výběrem podlahy?

Nenašli jste u nás Vámi hledané zboží? Neznamená to, že ho nemáme.
Kontaktujte nás a my Vám obratem pošleme tu nejlepší možnou nabídku.

Chcete si vzorky podlah přímo prohédnout v našem parketovém / podlahovém studiu?

Vyplňte tento formulář a do druhého pracovního dne Vás budeme kontaktovat.

@
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Lino Praha s.r.o.
Ortenovo náměstí 29, Praha 7
linopraha@gmail.com
(+420)  775 368 108