Novostavba vs. Rekonstrukce

Při výběru nové nemovitosti kupující často zvažují, zda si koupí novostavbu, nebo si pořídí levnější realitu, kterou si od podlahy sami zrekonstruují. Nelze obecně říct, která varianta je výhodnější, vždy záleží na konkrétní nabídce. Nejlepší přehled o tom, jaká cena je pro nemovitost přiměřená, mají specialisté z oboru realit a financí. Obecně však můžeme výhody i nevýhody obou variant shrnout stručně v tomto článku.

 

Novostavba

Nové byty i domy mají tu velkou výhodu, že jsou ihned k nastěhování. Z pravidla není potřeba nic budovat a kupující tak může bydlet bez jakýchkoliv problémů. Je však potřeba si ohlídat kvalitu odvedené práce a většinou nelze měnit výběr podlahových ploch, dveří nebo oken. Výhodou je pak odborník z oboru realit a staveb, který nemovitost před koupí zkontroluje. Problémem pro některé kupující může být pak vysoká cena novostavby, která je ale na dlouhou dobu konečným výdajem spojeným s nákupem nového bydlení.

 

Nemovitost k rekonstrukci

Při výběru nemovitosti k rekonstrukci je potřeba řádně promyslet financování koupě i následných oprav, velmi důležité jsou i finanční rezervy. V tomto případě je pomoc odborníků ještě podstatnější – ne každá vada je viditelná na první pohled. Na druhou stranu máte možnost vlastní volby dispozic bydlení, sami si zvolíte materiál a barevnost podlah a můžete si průběžně kontrolovat kvalitu odvedené práce. Vytvoříte si tak bydlení přesně podle vašich představ.

Velkou výhodou je spolupráce s profesionálním realitním makléřem, se kterým můžete konzultovat své možnosti, cenu nabídek i kvalitu nabízených nemovitosti. Sám makléř vám pak může doporučit další odborníky, do kterých je více než užitečné investovat. Náklady spojené s následně odhalenými vadami bývají několika násobně vyšší než jednorázová částka zaplacená za odborný dozor a kontrolu.

 


Nevíte si s něčím rady?

Potřebujete poradit s výběrem podlahy?

Nenašli jste u nás Vámi hledané zboží? Neznamená to, že ho nemáme.
Kontaktujte nás a my Vám obratem pošleme tu nejlepší možnou nabídku.

Chcete si vzorky podlah přímo prohédnout v našem parketovém / podlahovém studiu?

Vyplňte tento formulář a do druhého pracovního dne Vás budeme kontaktovat.

@
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Lino Praha s.r.o.
Ortenovo náměstí 29, Praha 7
linopraha@gmail.com
(+420)  775 368 108