Koberec – funkční i estetický prvek interiéru

I když nábytek a doplňky se velkou měrou podílí na celkovém vzhledu interiéru, rozhodující vliv na tom, jak útulný váš byt bude a jak se tady budete cítit, má podlaha. Díky moderním technologiím a novým materiálům je dnes rozhodně z čeho vybírat. Velké oblibě se těší především vinylové podlahy, které jsou velmi příjemné na dotek, odolají otlakům, oděru i vodě, ale i stále populárnější podlahy z přírodních materiálů. Vedle stálic, kterými jsou dřevěné podlahy, vynikají svým přírodním vzhledem také korkové a bambusové podlahy.
 

Nestárnoucí klasika

Tradiční podlahovou krytinou, která pravděpodobně nikdy nevyjde z módy a vždy bude mít v interiérech své čestné místo, je koberec. Ten dokáže zútulnit a zateplit celý prostor a funguje jako výrazný estetický prvek místnosti. Ačkoli byly v poslední době trošku odsunuty do pozadí, nyní se opět vrací na výsluní. Vedle metrážových koberců jsou trendem především moderní kusové koberce. Vybírat můžete z nejrůznějších typů, materiálů, vzorů i barev. Můžete je snadno změnit, když se vám jejich vzhled omrzí, a lehce je tak nahradit jinými. Jsou cenově dostupné, snadno se pokládají a také odstraňují. Skvěle se hodí do obývacího pokoje k pohovce, do ložnice k posteli i do jídelny pod stůl. Uvítají je ale také vaše ratolesti – dětské koberce totiž poskytují nepřeberné možnosti zábavy.
 

Umělecké dílo

Chcete-li dodat vašemu bydlení nádech exotiky, pak vyzkoušejte orientální koberce, které se stanou atraktivní a výraznou dominantou interiéru s nádechem tisíce let staré historie. Hotovými uměleckými skvosty a jedinečnými unikáty jsou především ručně tkané koberce, jejichž krása a ornamentální bohatost bere dech. Své místo naleznou v klasickém i moderním interiéru, kterému dodají na honosnosti.
Do chodby nebo za vstupními dveřmi, kudy projde větší počet lidí, volte spíše pevné a odolné koberce a určitě nezapomínejte na rohože, které vám ušetří spousty práce u úklidu. Do méně frekventovaných míst v bytě můžete umístit koberce s dlouhým vlasem, které vám vykouzlí atmosféru útulného domova.
 
Nemusíte však zůstat jen u podlahy, koberece skvěle poslouží také k dekoraci stěn. Fantazii se meze nekladou!
 

Nevíte si s něčím rady?

Potřebujete poradit s výběrem podlahy?

Nenašli jste u nás Vámi hledané zboží? Neznamená to, že ho nemáme.
Kontaktujte nás a my Vám obratem pošleme tu nejlepší možnou nabídku.

Chcete si vzorky podlah přímo prohédnout v našem parketovém / podlahovém studiu?

Vyplňte tento formulář a do druhého pracovního dne Vás budeme kontaktovat.

@
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Lino Praha s.r.o.
Ortenovo náměstí 29, Praha 7
linopraha@gmail.com
(+420)  775 368 108