Jak vytvořit z ložnice oázu relaxace

A protože chceme, aby se tady cítili dobře nejen oni, ale především my sami, musíme si ji vhodně zařídit – a začít je třeba rovnou hezky od podlahy. Ta tady totiž dostává pořádně „zabrat“. Vedle rozhodně nešlápnete se syntetickými vinylovými podlahami, ani s přírodním linoleem. Samotné vybavení potom vybírejte s ohledem na praktičnost, funkčnost a v souladu s vaším životním stylem.

 

Důležitost vybavení

Kam si žádné návštěvy naopak nevodíme, tak to je ložnice. Neznamená to však, že si její zařizování zaslouží méně pozornosti. Naopak – vždyť zde trávíme třetinu našeho života, a tak bychom si z ní měli vytvořit oázu relaxace a odpočinku. Na tom, jak kvalitně se vyspíte a jak moc svěží se probudíte, se podílí celá řada faktorů. Podstatnou roli hraje i samotné vybavení. Současným trendem v ložnici je vzdušnost, útulnost a přírodní materiály. Snažte se sem umístit co nejméně nábytku - v tomto případě totiž platí dvojnásob, že méně je více. Kromě postele, která je středobodem celé místnosti a alfou a omegou kvalitního spánku, by tady neměly chybět také noční stolky na odložení všech věcí, které potřebujete mít neustále na dosah ruky. Přehánět byste to zde neměli se skříněmi, ačkoli chápeme, že úložný prostor je potřeba. Obzvlášť v malých bytech totiž bývá s místem potíž - tradiční skříně obvykle nestačí a navíc zabírají spoustu místa. Šikovné řešení nabízí vestavěné skříně, které mohou být umístěny po celé délce stěny místnosti. Přehledně do nich uschováte všechno oblečení, lůžkoviny nebo třeba sezónní věci.

 

Pryč s rušivými elementy

Vyhoďte odtud všechny rušivé elementy. Rozhodně by zde nemělo být nic, co nějakým způsobem souvisí s výkonem vaší práce. „Vystěhovat“ byste měli nejen notebooky, ale i mobilní telefony. Rovněž televize a blikající budíky vám růžové sny nezajistí. Pozor si dejte také na rostliny, nepřehánějte to s jejich množstvím, v noci vás totiž připravují o kyslík. S pečlivostí vybírejte dekorace, nezapomeňte, že výsledný celek dotváří drobné detaily – měkké polštářky, kusové koberce, krásné obrazy. Nevíte-li si se zařizováním rady, obraťte se na odborníky, kteří vám vytvoří interiér na míru. Tak, nechte si vykouzlit ložnici přesně podle vašich potřeb a vkusu! 

 


Nevíte si s něčím rady?

Potřebujete poradit s výběrem podlahy?

Nenašli jste u nás Vámi hledané zboží? Neznamená to, že ho nemáme.
Kontaktujte nás a my Vám obratem pošleme tu nejlepší možnou nabídku.

Chcete si vzorky podlah přímo prohédnout v našem parketovém / podlahovém studiu?

Vyplňte tento formulář a do druhého pracovního dne Vás budeme kontaktovat.

@
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Lino Praha s.r.o.
Ortenovo náměstí 29, Praha 7
linopraha@gmail.com
(+420)  775 368 108